U proizvođaču skija Blizzard u Mittersillu (Salzburg) od početka godine bez posla je ostalo oko 80 zaposlenika. Osim na privremene radnike, to se odnosi i na dijelove užeg tima.
Nakon procvata u prošloj godini, ove su godine narudžbe jako pale. Usponi i padovi gospodarstva od završetka karantene uzrokovali su smanjenje broja zaposlenih u Blizzardu u Mittersillu. Prošle su se godine sportski trgovci opskrbili velikom količinom skijaške opreme – a to je bio rezultat velika potražnja. Zbog toga su 2022. godine zaposleni brojni djelatnici, navodi Mittersill.
Ove godine, u zimi s malo snijega, prodaja nije išla tako dobro, pa je ostalo dosta na zalihama. I zaposlenici Blizzarda to sada osjećaju. Od početka godine moralo je otići 40-ak radnika na određeno vrijeme i 40-ak tek nedavno primljenih djelatnika iz užeg tima. Prema Blizzardu, mnogi su uspjeli pronaći nove poslove u regiji.
Poslovanje će pak ostati iznad razine na kojoj se poslovalo prije karantene. Nakon otpuštanja, Blizzard u Mittersillu sada ima oko 250 zaposlenih.

