Foto: Dalle E / OpenAI - photo

Austrija: Njegovateljica dobila premalu otpremninu pa joj poslodavac morao isplatiti 36.000 eura

Radnička komora Štajerske izvijestila je da se izborila za više od 36.000 eura za kvalificiranu njegovateljicu koja je imala problema sa svojim poslodavcem. Što je najgore, žena je bila pred kraj svog radnog vijeka. Naime, radila je više od 40 godina.

Kada se razboljela i dulje izbivala s posla, odlučila je sporazumno raskinuti ugovor. Žena se potom obratila Radničkoj komori kako bi samo provjerila svoje završne obračune prije mirovine. Stručnjaci Radničke komore su nakon provjere utvrdili da je bilo nepravilnosti tijekom isplate plaće za vrijeme bolovanja, a i završni obračun za otpremninu bio je pogrešan.

Radnička komora odlučila pravnim putem kontaktirati poslodavca, a on je na kraju bio “prisiljen” isplatiti ženi sve zaostatke, te pravilan iznos otpremnine. Žena je na kraju dobila oko 36 tisuća eura. Znatno više nego tijekom prvog obračuna.

NE PROPUSTITE