Kao i prošle godine, umjesto božićnog partyja koji je otkazan zbog koronavirusa, tvrtke svojim zaposlenicima ponovno mogu dati neoporezivi bon u vrijednosti do 365 eura.
“Za to ćemo danas stvoriti potrebnu pravnu osnovu u odboru za financije”, izjavili su danas prvi zamjenik predsjednika kluba ÖVP-a August Wöginger i predsjednica kluba Zelenih Sigrid Maurer.
ÖVP-Wirtschaftsbund jučer je pozvao na shemu vaučera s regionalnim fokusom za potporu domaćem gospodarstvu. Wöginger je apelirao na tvrtke da podijele bonove lokalnih tvrtki.
Zbog pandemije koronavirusa ove godine neće se održati brojni božićni partyji u tvrtkama. Prema Zakonu o porezu na dohodak, tvrtke mogu odbiti 365 eura po zaposleniku godišnje. Kao i prošle godine, ova uredba ponovno će se primjenjivati i na akcije vezane za vaučere.
Prema Wögingeru i Maurer, tvrtke će moći izdavati neoporezive vaučere svojim zaposlenicima retrospektivno od 1. studenog 2021. do 31. siječnja 2022.



