Potpredsjednik kluba zastupnika Narodne stranke August Wöginger govorio je za austrijski dnevni list “Heute” o mjerama vlade, poglavito o bonusu od 2000 eura koji je dio “bau paketa”. Tirkizno-zelena vlada uvodi obrtnički bonus za sve građane.
“Imovina je najbolje osiguranje za starost”, kaže potpredsjednik kluba August Wöginger (49) za “Heute” (cijeli video u nastavku). Danas će paket, kojim se želi “značajno povećati stopu vlasništva”, proći u Nacionalnom vijeću.
Ukidanjem naknada registraciju stambenog prostora svatko tko kupi dom uštedjet će do 11.500 eura, izračunao je Wöginger: “Time će se stvoriti životni prostor za više od 40.000 ljudi i osigurati 20.000 radnih mjesta.”. Tome treba pridodati i novi obrtnički bonus.
Obrtnički bonus (maksimalno 10.000 eura troškova za renoviranje i novogradnju) je nova mjera za sve građane koji se odluče nešto renovirati ili graditi u svom domu. Država subvencionira 20 posto fakturiranog iznosa. August Wöginger najavio je da je početak primjene paketa mjesec srpanj, a troškovi će se retroaktivno moći naplatiti već od ožujka. Sve bi trebalo biti regulativno lako.


