Foto: Pixabay / Ilustracija

Divlja tučnjava u školi u Štajerskoj: Dječak izvukao nož

Što se događa u našim školama? Kako doznaje “Steirerkrone”, dvojici srednjoškolaca prijeti suspenzija nakon što su u tučnjavi umalo jedan drugome razbili lubanje. Jedan je čak izvadio i nož. Drugi učenici su pak snimali sve.

Tučnjave u školskom dvorištu nekada su bile relativno bezazlene – i obično odmjeravanje snaga između pubertetlija iz razreda koji su se kasnije opet slagali. U današnje vrijeme tučnjave su sve češće – čak i ako netko leži na zemlji, ljudi ga još uvijek udaraju nogama!

Ovakve nevjerojatne scene dogodile su se prije nekoliko dana u jednoj štajerskoj županijskoj srednjoj školi. Prema informacijama “Steirerkrone”, dvoje mladih posvađalo se nakon nastave. Jedna riječ vodila je drugoj, a onda su poletjele šake. Brutalnim napadima svjedočili su kolege iz razreda. Dan kasnije, 12. travnja, sukob između dvojice dječaka preselio se i u zgradu škole.

Jedan je drugog gurao, vrijeđao ga. Na što je drugi usred razreda izvukao nož koji je skrivao u džepu. Prije nego što je uspio napasti protivnika oružjem, ovaj ga je puta udario šakom u lice.

Samo su hrabri prijatelji iz razreda uspjeli razdvojiti dvojicu svađalica. Drugi se, pak, nisu ni angažirali, radije su izvukli mobitele kako bi snimili divlju svađu. “Na snimkama se jasno vidi tučnjava, ali i nož”, stoji u priopćenju dotične škole. Učenici nakon incidenta više nisu smjeli pohađati nastavu, a njihovi roditelji su obaviješteni. Pozvana je i policija. Mladićima sada prijeti suspenzija – odgovarajući postupci već su pokrenuti.

NE PROPUSTITE