Nedavno su predstavnici Austrijske gospodarske komore, kao i najveći trgovački lanci u zemlji te sindikat GPA zatražili ukidanje obveznog nošenja maski u trgovinama. No, prema riječima ministra zdravstva Johannesa Raucha od toga za sada neće biti ništa.
“Bilo bi lijepo da se u uoči Majčinog dana ili barem ubrzo nakon toga obvezno nošenje maski u maloprodaji ukine. To bi usrećilo majke koje rade u maloprodaji”, izjavio je prije par dana predstavnik trgovine u Gospodarskoj komori Rainer Trefelik.
No, ako je suditi po ministrovim riječima od toga za sada nema ništa. “Sada prvi put imamo jedinstveno rješenje u cijeloj Austriji. Pratimo i ocjenjujemo situaciju. Ali zasad će tako i ostati”, izjavio je ministar zdravstva Johannes Rauch (Zeleni) nakon Vijeća ministara. Uz to: sigurno neće biti popuštanja “a da se ne zna kako će se varijante razvijati”, upozorio je.


