Franco Foda bit će na klupi austrijske nogometne reprezentacije i u utorak u prijateljskoj utakmici protiv Škotske u Beču. Hoće li mu to biti i zadnja utakmica na čelu austrijske reprezentacije, posebice nakon Walesa i završetka doigravanja za Svjetsko prvenstvo?
Svakako, u narednih nekoliko dana razgovarat će se s vodećim ljudima u Austrijskom nogometnom savezu, a gorki poraz 2-1, koji je zapečatio kraj svih snova o odlasku Austrije na Svjetsko prvenstvu, izbornikov položaj i nastavak suradnje stavlja pod veliko pitanje.
“Važno je ne davati nikakve emotivne izjave nakon utakmice, nego ostati smiren”, rekao je Foda.
Predsjednik ÖFB-a Gerhard Milletich nije isključio mogućnost produljenja ugovora, ali s obzirom na najnoviji razvoj događaja, to se smatra vrlo malo vjerojatnim, prenosi Krone.
Nakon četvrtog mjesta u kvalifikacijskoj skupini iza Danske, Škotske i Izraela, Austrija nije uspjela u doigravanju zahvaljujući pobjedi u skupini Lige nacija.
“Naravno, kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo nisu bile onakve kako smo zamišljali”, rekao je šef momčadi zažalivši zbog propuštene prilike protiv Walesa.


