U Mađarskoj su danas ukinute gotovo sve mjere protiv koronavirusa. Nitko više u javno dostupnim zatvorenim prostorima i u javnom prijevozu ne mora nositi zaštitnu masku. Zahtjev za maskom vrijedi samo u bolnicama i domovima za umirovljenike.
Mađarska je već prošlog ljeta ukinula mnoge mjere za suzbijanje pandemije. Tada su ukinuta ograničenja ulaska i 3G pravilo za gastronomiju.
Događaji s više od 500 sudionika do sada su bili dopušteni samo onima koji su posjedovali 3G certifikat (cijepljen, oporavljen, testiran), no od danas za posjećivanje takvih događaja ne treba posjedovati niti jedno od G pravila.
Kritičari optužuju vladu za ozbiljne propuste u suočavanju s pandemijom. U zemlji s deset milijuna stanovnika više od 44.000 ljudi umrlo je od posljedica zaraze koronavirusom. Samo 63 posto Mađara cijepljeno je barem dva puta.


