“Vlada ima dovoljno novca za bogate dioničare i smanjenje poreza na kapitalnu dobit na vrijednosne papire. Kada je u pitanju suzbijanje inflacije, donose se neadekvatne mjere. Vaučer za trošak energije samo je slaba pomoć, pogotovo jer je stigao puno prekasno i također je premali”, kritizirao je SPÖ-ov energetski glasnogovornik Alois Schroll.
Pozvao je na privremeno smanjenje PDV-a na struju i plin te jednokratnu uplatu od 300 eura za kućanstva s niskim primanjima, a to bi trebao riješiti porezni ured. To rezultira ukupnim rasterećenjem od 500 eura po kućanstvu. “Ovi SPÖ zahtjevi ostaju na snazi i apeliramo na vladu da ih konačno provede”, rekao je Schroll.
Čelnik FPÖ-a Herbert Kickl također je pozvao saveznu vladu na hitnu akciju: “Mnogi ljudi u Austriji ovise o svom automobilu iz profesionalnih razloga, a savezna vlada ih je iznevjerila. Država je najveći korisnik rasta cijena zbog mineralnog ulja i poreza na dodanu vrijednost. Stoga se mora odmah smanjiti PDV kako bi se uhvatila u koštac s ovim galopirajućim cijenama.”


