Prošle godine troškovi osoblja savezne vlade iznosili su gotovo 39 milijuna eura. To je povećanje za nešto više od šest milijuna eura u usporedbi s 2020. godinom i čak 7,5 milijuna više koliko su bili 2018. godine kada je na vlasti bila tirkizno-plava koalicija.
Zastupnik SPÖ-a Philip Kucher kaže kako je to “eksplozija troškova bez presedana” i da “ÖVP državu smatra svojom samoposlugom”, prenosi APA.
Najviše je povećanje troškova u Ministarstvu za socijalna pitanja. Dok su u 2018. još uvijek bili na 2,4 milijuna, u prethodnoj godini popeli su se na 3,4 milijuna eura. Sada neovisno Ministarstvo rada ima troškove osoblja od 1,6 milijuna eura. Rashodi u Uredu vicekancelara i u Odjelu za infrastrukturu također su naglo porasli, a troškovi u Ministarstvu vanjskih poslova ionako stalno rastu. Dok je u tirkizno-plavoj koaliciji trošilo 2,5 milijuna, sada je dosegnuto gotovo 3,4 milijuna eura.
U odnosu na prethodnu Vladu smanjena je potrošnja jedino u Ministarstvu unutarnjih poslova te u Ministarstvu poljoprivrede.


