Sankcije ruskim bankama, pa tako i u Hrvatskoj prisutnom Sberbanku, izazvale su veliku zabrinutost klijenata. Građani su jučer i prekjučer u redu čekali da podignu novac. Iako iz Agencije za osiguranje depozita ponovno poručuju da su svi njihovi depoziti do sto tisuća eura osigurani, strah je, čini se, ipak prevladao.
Među građanima koji čekaju u redu pred poslovnicom Sberbanka u Zagrebu ima i onih koji obavljaju redovite poslove. No većina je ipak došla zbog straha za svoj novac. Iz Agencije za osiguranje depozita i danas pak poručuju građanima da nema razloga za zabrinutost jer Agencija ima dovoljno novca da isplati sve depozite do sto tisuća eura.
Iz HNB-a su u priopćenju objasnili da se trenutačne sankcije Europske unije za pet najvećih ruskih banaka pa i Sberbank, ne odnose na Sberbank u Hrvatskoj.


