“Mislim da bi trebali pažljivo pratiti razvoj događaja u sljedećih nekoliko tjedana, ali svakako prije 15. ožujka donijeti odluku o tome je li cijepljenje još uvijek potrebno kako bi se spriječilo preopterećenje medicinske skrbi”, rekao je Wilfried Haslauer u “Ö1 Mittagsjournalu”.
Guverner Salzburga je na pitanje je li za ili protiv obveznog cijepljenja izbjegao odgovor. Obvezu cijepljenja vidi kao “kutiju s alatom”. Guverner ne može isključiti da će obvezno cijepljenje “ponovno biti potrebno”. “Ali trenutno sam osobno skeptičan u vezi s ovim obveznim cijepljenjem”, rekao je Haslauer.
Haslauer ne prihvaća argument da je potrebno cijepljenje kako bi se pripremili za jesen: “Ne možete argumentirati potrebu cijepljenja s neizvjesnim događajem.” Prema riječima stručnjaka, nakon što omikronski val popusti, “u proljeće i ljeto može se krenuti relativno opušteno”, a prognoze za jesen još nisu dostupne.
Haslauer nije prvi guverner koji je izrazio sumnje. Guverner Koruške Peter Kaiser (SPÖ) već je jučer doveo u pitanje potrebu za obveznim cijepljenjem.


