U petak je u Austriji provedeno skoro 90.000 cijepljenja, od kojih se preko 23.000 odnosi na prva cijepljenja. Broj novih cijepljenja posebno je porastao u Gornjoj Austriji.
U petak je cijepljeno ukupno 88.712 osoba diljem Austrije, više nego bilo kojeg drugog petka još od početka srpnja. Kao i posljednjih dana, većina ih je dobila dopunsko cijepljenje (52.315), no broj prvih cijepljenja iznosio je 23.473, što je najviše od srpnja. To znači da je do sada u studenom primljeno više prvih doza nego u cijelom listopadu.
Najviše onih koji su prvi put cijepljeni ponovno je u Gornjoj Austriji (5.573), ispred Štajerske (4.719), Beča (3.862) i Donje Austrije (3.085). U Tirolu je u petak prvi put cijepljeno 2.413 osoba, u Koruškoj 1.529, u Salzburgu 1.151, u Gradišću 314 i u Vorarlbergu 276.
Trenutno je u cijeloj Austriji 5,8 milijuna ljudi potpuno cijepljeno (65,1 posto stanovništva),odnosno imaju valjanu potvrda o cijepljenju. Gornja Austrija je očito na dnu sa 60,4 posto pokrivenosti cijepljenjem. Nakon nje slijedi Salzburg (61,5) i Koruška (61,8). Prvo je Gradišće s gotovo 72 posto, ispred Donje Austrije (67,8), Štajerske (65,4), Beča (64,4), Tirola (63,9) i Vorarlberga (62,8).
“S obzirom na dinamiku 4. vala, važno je da što više ljudi bude zaštićeno od koronavirusa. Jako sam zadovoljan što su centri za cijepljenje proteklih dana dobro posjećeni. To pokazuje da mjere protiv koronavirusa imaju trajni učinak“, objašnjava ministar zdravstva Wolfgang Mückstein.



