Od kolovoza će se, prema pisanju Kuriera, a što su potvrdili i mjerodavni, moći cijepiti i u poznatoj bečkoj crkvi, katedrali sv. Stjepana. Bez obveze prethodnog registriranja bit će ponuđena cjepiva Johnson & Johnson i BioNTech / Pfizer.
“Jučer smo imali prve rasprave o točnoj organizaciji cijepljenja,” rekao je katedralni župnik Toni Faber za APA-u.
Cjepivo Johnson & Johnson namijenjeno je za starije od 18 godina, a oni od 12 do 17 godina mogu se u katedrali cijepiti cjepivom Biontech-Pfizer.
Prema Faberu, ideja za mjesto cijepljenja potekla je od gradskog vijećnika za zdravstvo Petera Hackera (SPÖ), na što su se oni u crkvi brzo složili.
“To je sjajna stvar”, rekao je Faber. Podsjetimo, bečki nadbiskup, kardinal Christoph, ranije je tražio informacije o mogućnostima cijepljenja u crkvi.
Zasigurno da će ovo nekonvencionalno mjesto za cijepljenje izazvati brojne reakcije i komentare, ali kako kažu iz Ureda za zdravstvo kao i Biskupije na taj se način želi odaslati poruka.
- U Austriji vozio 200 km/h pa ostao i bez auta i bez vozačke
- Organizacija Hamas navodno planirala napad u Europi, uhićeno troje osumnjičenih
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji


