Cijepljenje u gradu Beču sve više napreduje željenim tijekom. Cijepi se sve više ljudi, a sada je na red došla i jedna od brojnijih dobnih skupina u gradu. Prema najavama Marija Dujakovića, glasnogovornika gradskog vijećnika za zdravstvo Petera Hackera (SPÖ) – Beč otvara 20 tisuća termina cijepljenja za dobnu skupinu od 30 do 39 godina.
Očekuje se da će za terminima vladati velika navala, budući da za 20 tisuća termina “konkurira” veliki broj građana koji pripadaju toj dobnoj skupini. No, treba istaknuti i da među tom dobnom skupinom ima i pristojan broj cijepljenih građana.
“Među dobnom skupinom od 30 do 39 godina, 20 posto građana je do sada u potpunosti imunizirano, a oko 45 posto njih je primilo barem jednu dozu cjepiva, bilo to cijepljenjem putem tvrtki ili zato što su pripadali visokorizičnim skupinama”, pojasnio je za javnost Dujaković.
Cijepljenje za tu dobnu skupinu trebalo bi početi sljedeći tjedan.


