Sve više tvrtki uvodi obvezno cijepljenje protiv koronavirusa za svoje buduće zaposlenika. Nakon što su to već objavili iz bečkih ‘vjerskih bolnica’ sada je to učinilo i nadležno tjelo za dječje vrtiće grada Beča.
Vijest o obveznom cijepljenju svih budućih zaposlenika objavio je vijećnik zadužen za obrazovanje Christoph Wiederkehr (NEOS). Dječji vrtići grada Beča već su tražili dokaz o cijepljenju protiv ospica, zaušnjaka, rubeole i varičele, a u budućnosti će i protiv koronavirusa. Privatni vrtići mogu postaviti svoje zahtjeve te ne slijediti upute grada Beča.
Novi zahtjevi bi se trebali početi primjenjivati od jeseni, ali samo u slučaju da na tržištu bude dovoljan broj raspoloživog cjepiva. Wiederkehr smatra da je do sada fokus pandemije opravdano bio na starijoj populaciji, dok bi u budućnosti trebao biti na djeci. “Sada fokus mora biti na djeci, a samim tim i na onima koji su tu za njih svaki dan”, rekao je Wiederkehr.
U vrtićima, jaslicama i drugim osnovnoškolskim ustanovama u Beču radi oko 17.000 osoba, od kojih je 8.600 zaposleno u općinskim ustanovama. Do sada je oko 1.100 zaposlenika MA 10 (dječjih vrtića i centara za njegu izvan škole) bilo zaraženo koronavirusom.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


