Austrijski kancelar Sebastian Kurz naglasio je danas da će Austrija koristiti rusko cjepivo Sputnjik V protiv koronavirusa tek kad ga odobri Europska agencija za lijekove (EMA). Austrija je već dugo u pregovorima s Rusijom, te je već najavljeno da će Austrija naručiti oko milijun doza tog cjepiva. Narudžba još nije službeno potvrđena.
Vladajući koalicija koju tvore Kurzova Narodna stranka i Zeleni postigli su dogovor oko narudžbe cjepiva, no prema svemu sudeći cjepivo se neće koristiti dok ga EMA ne odobri. Cjepivo se već koristi u susjednoj Mađarskoj, a EMA trenutno provodi ocjenu Sputnik V cjepiva.
Mnogi europski dužnosnici i dalje su skeptični prema ruskom cjepivu, no znanstvenici tvrde da je cjepivo 92 posto učinkovito protiv koronavirusa. U prilog tome govore i rezultati recenziranih ispitivanja u kasnoj fazi objavljeni u medicinskom časopisu The Lancet u veljači.
Samo dvije članice EU-a, Mađarska i Slovačka, naručile su Sputnjik V, a samo ga zasad Mađarska koristi.
- Radnik u Austriji pao sa 25 metara tijekom posla, preminuo je
- Zašto se neki bečki tramvaji i vlakovi ne hlade, a zašto je u nekim jako hladno?
- Mladi otac iz Austrije tužio bivšu firmu, na kraju dobio odštetu od čak 53.600 eura
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg


