Cjepivo proizvođača Johnson & Johnson uskoro bi trebalo biti dostupno i građanima Europske unije, a New York Times javlja kako je zbog greške u jednoj tvornici u Baltimoreu propalo i do 15 milijuna doza tog cjepiva. Podsjećamo, cjepivo Johnson & Johnson daje se u samo jednoj dozi.
Kako navodi NYT, radnici u pogonu tvrtke za proizvodnju cjepiva u Baltimoreu slučajno su pomiješali sastojke dvaju cjepiva (Johnson & Johnson i AstraZeneca) prije nekoliko tjedana, kontaminirajući do 15 milijuna doza cjepiva Johnson & Johnson i prisiljavajući regulatore da odgode odobrenje za proizvodne linije tvornice.
Postrojenjem upravlja tvrtka Emergent BioSolutions, proizvodni partner tvrtkama Johnson & Johnson i AstraZeneca. Federalni dužnosnici za zdravstvo pripisali su pogrešku ljudskom faktoru.
Miješanje dva cjepiva odgodilo je buduće isporuke doza Johnson & Johnson u Sjedinjenim Državama, ali prema najavama iz tvrtke ipak neće značajno utjecati na tempo isporuke. Johnson & Johnson krenuo je jačati kontrolu nad radom tvrtke Emergent BioSolutions kako bi izbjegao dodatne propuste u kvaliteti.
Pogreška ne utječe na doze Johnson & Johnson cjepiva koje se trenutno isporučuju i koriste u cijelom SAD-u, uključujući pošiljke na koje države računaju sljedeći tjedan. Sve te doze proizvedene su u Nizozemskoj, gdje su savezni regulatori u potpunosti odobrili operacije.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


