Kancelar Sebastian Kurz (ÖVP) smatra da bi Europska agencija za lijekove (EMA) trebala razmisliti o ruskom i kineskom cjepivu. Kurz je otišao i korak dalje te je rekao da se i sam spreman cijepiti s jednim od ta dva cjepiva.
Kurz je u intervju za Welt am Sonntag između ostaloga istaknuo i da bi uradio sve što je u njegovoj moći kako bi omogućio da se ta cjepiva proizvode na teritoriju Austrije. Preduvjet je naravno, da rusko i kinesko cjepivo dobiju odobrenje EMA-e,
“Radi se o tome da se što je brže moguće raspolaže sa što više sigurnog cjepiva, bez obzira koja ga je država razvila”, rekao je Kurz.
Kurz je rekao i kako pitanje oko cjepiva ne smije biti geopolitički tabu.
“Kod cjepiva je najvažnije da djeluje, da je sigurno te brzo dostupno, a ne treba da se radi o bilo kakvim geopolitičkim borbama”, rekao je kancelar.
Austrijski kancelar još je jednom kritizirao EMA-u zbog svoga sporog rada prilikom odobrenja cjepiva. On smatra i da je previše birokracije oko odobrenja cjepiva. Kao razlog nedostatka cjepiva u EU vidi probleme u isporuci kao i brzinu odobrenja.
- Radnik u Austriji pao sa 25 metara tijekom posla, preminuo je
- Zašto se neki bečki tramvaji i vlakovi ne hlade, a zašto je u nekim jako hladno?
- Mladi otac iz Austrije tužio bivšu firmu, na kraju dobio odštetu od čak 53.600 eura
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg


