Ministarstvo vanjskih poslova Češke u posljednjem ažuriranju nacionalnog semafora koronavirusa premjestilo je Austriju s crvene na narančastu listu.
Od ponedjeljka svi građani Austrije koji putuju u Češku više neće trebati negativan koronatest. Jučer je tu vijest objavilo Ministarstvo vanjskih poslova Češke. Mađarska, Belgija, Bugarska, Finska, Island, Luksemburg, Norveška, Grčka i Kanarski otoci koji pripadaju Španjolskoj sada su također na narančastoj listi.
Međutim, sama Češka smatra se područjem visokog rizika. U posljednjih nekoliko dana brojke novih zaraza u toj zemlji s 10,7 milijuna stanovnika opadaju, no one su i dalje previsoke.
Svakim danom se prijavi između 8.000 i 9.000 novih infekcija. S 1.362 novih infekcija na 100.000 stanovnika u posljednja dva tjedna, Češka je i dalje na prvom mjestu u tablici Ureda za zdravstvo EU (ECDC). Za Austriju je ta vrijednost trenutno na 299,58.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Austrija: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura

