Sinoć je RTL objavio snimke zabave koja je prema navodima održana u Covid bolnici Dubrava. Sama snimka nastala je početkom ovoga mjeseca, a RTL televiziji je proslijeđena od jedne djelatnice spomenute bolnice.
Na snimci se vidi kako medicinske sestre te pomoćno osoblje pjeva i pleše uz živu glazbu. Pri tome nisu poštivane nikakve epidemiološke mjere, nije držana nikakva socijalna distance niti su nošene zaštitne maske. U nekim trenutcima se vidi i harmonika koja okićena novčanicama.
Ovaj potez medicinskih sestara naljutio je dio njihovih kolega koji su zgroženi ovakvim ponašanjem. Jedna od njih uputila je i otvoreno pismo. U njemu kaže da u 20 godina radnog staža ovakvo nešto nikada nije doživjela.
“U ovakvim situacijama me sram što sam medicinska sestra. U 20 godina staža ovo nisam doživjela. Nepoštivanje epidemioloških mjera, alkohol u potocima, tambure, pjesma i ples. I sve to u prostoru bolnice u režiji djelatnika. Ne znam tko je dozvolio bend u bolnici i je li za to znao, ali očekujem sankcije za aktere ovog događaja. Mislim da se ovime bacila ružna slika na ostale djelatnike koji svoj posao rade kako treba, cijela bolnica bruji o spornom tulumu, a vrijeme je i da se za to odgovara i spriječi u buduće. Borimo se protiv virusa, a sami ga širimo. Ljuta sam i razočarana”
V.D. ravnatelj bolnice Ivica Lukšić u svojoj izjavi je rekao da snimku vidi prvi put te da je iznenađen. “Pa gledajte, ja snimku vidim prvi put i iznenađen sam, ali morate mi dati vrijeme da utvrdimo činjenice, okolnosti pa da vam dam nešto detaljniji odgovor na to”, Lukšić.
Neslužbeno se saznaje da je tulum organiziran u čast odlaska u mirovinu jedne njihove kolegice.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Austrija: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


