Novi dan, nova odluka, nova mjera, ista pomutnja: Ministarstvo obrazovanja je objavilo novi datum kada se učenici, barem postupno, vraćaju u školske klupe.
U intervjuu za jutarnji program radija Ö1, ministar Heinz Faßmann (ÖVP) je objavio informaciju kako se škole u Austriji otvaraju tjedan dana kasnije nego je planirano, 25. siječnja. „Ne možemo odmah 25. siječnja otvoriti sva vrata širom, budući da su vremena za to nesigurna“. Učenje na daljinu će se produžiti za tjedan dana, a učenici do tada mogu doći u školu samo zbog kontrolnih i školskih radova te skrbi.
Od ponedjeljka, 25. siječnja, škole se postupno otvaraju s dodatnim epidemiološkim mjerama. Faßmann nije mogao potvrditi kako će postupno otvaranje škola izgledati, ali pretpostavlja kako će se učenici vratiti nastavi u smjenama. U škole se tako vraćaju i viši razredi, također postupno.
Nastava u smjenama će izgledati tako što će polovina učenika doći u školu u ponedjeljak, drugi dio učenika u utorak i slično.
Za učenike u Beču i Donjoj Austriji to znači da će imati tjedan dana nastave u školskim klupama, nakon čega od 1. veljače idu u jednotjedni raspust. U ostalim pokrajinama raspust počinje 8. i 15. veljače.
Svaki od učenika će dobiti brze testove na koronavirus koji su dobrovoljni, a jednostavni kao „kopanje u nosu“. Učenici osnovnih škola će moći testove ponijeti kući, a učenici viših razreda se mogu testirati u razredima. Obavezno nošenje maski ostaje unutar školskih ustanova.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Beč: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura

