U intervjuu za „Heute“, zamjenik guvernera Donje Austrije i istaknuti član FPÖ-a, Udo Landbauer (39), iznio je oštru kritiku na račun savezne vlade sastavljene od ÖVP-a, SPÖ-a i NEOS-a. Vladi daje najnižu ocjenu – „nedovoljno“, nazivajući je „najskupljom i najpompuznijom vladom svih vremena“, koja troši porezni novac čak i na frizure i stiliste.
Landbauer optužuje vladu za zaduživanje države, gospodarski pad, smanjenje prava umirovljenika i istovremeno nastavak „uvoza nasilja kroz migraciju“. Po njegovim riječima, Austrija „nije stvorena za masovnu migraciju“ jer ima skup socijalni sustav koji ne može izdržati pritisak.
U središtu kritike je i migracijska politika: „Azil u Austriji nije ljudsko pravo“, poručuje Landbauer, pozivajući se na danski model. Po njemu, cilj nije integracija migranata, već njihov povratak u matične zemlje. Zalaže se za potpunu obustavu prihvata novih tražitelja azila, protjerivanje onih koji čine kaznena djela ili se odbijaju integrirati, te spuštanje dobne granice za kaznenu odgovornost na 12 godina – pozivajući se na statistike koje pokazuju da djeca migranti čine ozbiljna kaznena djela već s 10 do 13 godina.
Također, odlučno odbija prijedlog da se maloljetni delinkventi iz Beča smještaju u ustanove u Donjoj Austriji: „Nismo kolonija za kažnjavanje promašene bečke migracijske politike.“
Na kraju, Landbauer tvrdi da jedino FPÖ štiti austrijsku tradiciju, slobodu i neutralnost, te da se „domaći ljudi osjećaju izdano dok se strancima sve dopušta“. Kao pozitivan primjer navodi mjere FPÖ-a u Donjoj Austriji – uvođenje „kartice za naturalne naknade“ za tražitelje azila, zabranu oružja za azilante i plan protiv radikalnog islama.



