Za dvojicu njemačkih putnika odmor je završio i prije nego što je započeo – sve zbog prekomjerne konzumacije alkohola. Incidenti su se dogodili u četvrtak rano ujutro u zračnoj luci Leipzig/Halle.
Prvi slučaj zabilježen je oko 6 sati ujutro kada je 27-godišnji putnik trebao poletjeti letom za Mallorcu. Međutim, njegovo ponašanje privuklo je pozornost posade – bio je toliko pijan da više nije mogao komunicirati, navodi Savezna policija.
Pilot je odmah prekinuo pripreme za polijetanje, pozvao hitnu pomoć i policiju. Nakon što je proveden alkotest, ustanovljeno je da je muškarac imao čak 1,7 promila alkohola u krvi. Liječnici su procijenili da nije sposoban za putovanje, te je izbačen iz sigurnosnog područja zračne luke. Njegov godišnji odmor tako je neslavno završio.
Nekoliko sati kasnije dogodio se sličan slučaj. Ovog puta 45-godišnji muškarac planirao je putovanje u Funchal, Portugal, no zadržan je već na izlazu prema zrakoplovu. Čuvari su primijetili njegovo neprimjereno ponašanje i jak miris alkohola. I u ovom slučaju, pilot je donio odluku da ga ne pusti na let.
Policija je potvrdila da je alkotest pokazao više od 3 promila alkohola u organizmu. I ovaj je putnik uklonjen iz sigurnosne zone.
Savezna policija još jednom upozorava na odgovorno ponašanje u zračnim lukama, osobito kad je riječ o konzumaciji alkohola prije leta.

