Foto: Alexander Van der Bellen | Facebook

Van der Bellen upozorava: “Situacija s koronom je vrlo ozbiljna”

S obzirom na zabrinjavajuću situaciju vezanu za pandemiju koronavirusa, predsjednik Austrije Alexander Van der Bellen apelirao je u subotu na saveznu vladu i austrijske pokrajine.

“Situacija s pandemijom u Austriji je ozbiljna. Vrlo ozbiljna. Situacija u bolnicama i na jedinicama intenzivne njege je zabrinjavajuća, u nekim slučajevima već nepodnošljiva. Zdravstveni radnici koji se svakodnevno bore za živote oboljelih su na granici. prijete im preopterećenja. Prognoze za sljedećih nekoliko tjedana ne slute na dobro. Moraju se poduzeti mjere.”, istaknuo je predsjednik.

“Kako bismo mogli učinkovito smanjiti rizik od preopterećenja jedinica intenzivne njege u teškoj trenutnoj situaciji, potrebne su mjere koje imaju vrlo kratkoročni učinak. (…) Moramo smanjiti kontakte za 30 posto”, objašnjava Van der Bellen.

Austrijski šef države razgovarao je u petak s kancelarom Alexanderom Schallenbergom, ministrom zdravstva Wolfgangom Mücksteinom i nekim guvernerima država i jasno izrazio svoju zabrinutost zbog prijeteće situacije.

“Austriji je sada potrebna jasnoća. Austriji je potreban zajednički pristup, bez sporova i novih rascjepa”, zaključio je Van der Bellen.

NE PROPUSTITE