Foto: BMI / Facebook / Ilustracija

Tirol: 15-godišnji srbijanski državljanin drogiran divljao automobilom

Petnaestogodišnji srbijanski državljanin koji je bio pod utjecajem droga vozio je u ponedjeljak poslijepodne autom kroz područje Fieberbrunna u tirolskom okrugu Kitzbühel. Tinejdžer je između ostalog vozio velikom brzinom te je bježao od policije. Kad je automobil konačno zaustavljen, sva trojica tinejdžera u njemu isprva su poricala da su vozila.

Odjednom nitko od njih nije sjedio na vozačkom mjestu, a prema policiji, trojac se sklonio s vozačeva mjesta neposredno prije kontrole. Međutim, daljnja istraga otkrila je da je 15-godišnjak upravljao automobilom, rečeno je. Tijekom očevida utvrđeno je i da je vozač konzumirao drogu.

Tinejdžer je jurio brzinom do 140 km/h na udaljenosti od četiri kilometra na putu od Fieberbrunna u smjeru Hochfilzena, zanemario znakove stop i zabrane pretjecanja, te je pretjecao na nepropisnim mjestima. Policijska patrola ga je pratila uz treptava svjetla i sirenu te su ga nakon nekog vremena i zaustavili.

Protiv mladića će biti podneseno nekoliko prijava.

NE PROPUSTITE