Foto: Pixabay.com

Plan za zabranu vožnje automobila u centru Beča: Korištenje kamera za upravljanje pristupom

Mobilnosti ministar Peter Hanke (SPÖ) pokreće izmjenu Zakona o prometnim pravilima (StVO) kako bi omogućio uvođenje kamera za kontrolu ulaza i izlaza u osjetljive gradske četvrti. Ovaj projekt ima za cilj smanjenje broja automobila u bečkoj unutrašnjoj gradskoj zoni i stvaranje prostora za zelene površine, pješačke i biciklističke staze.

Prema novim pravilima, gradovi i općine moći će koristiti kamerama temeljen sustav za praćenje vozila koji ulaze u te zone. Očekuje se da će sustav smanjiti broj ulaza u bečki 1. okrug za oko 15.700 dnevno, čime bi se oslobodio prostor za druge namjene.

Iako su izgradili potrebnu tehničku studiju, Zeleni smatraju da je ovaj potez samo politički trik, jer prethodni prijedlog zakonodavne izmjene koji su predložili Zeleni nije prošao u parlamentu. Suparnici projekta, poput FPÖ-a, protive se jer smatraju da bi takav sustav mogao ograničiti mobilnost starijih osoba.

NE PROPUSTITE