Bolju epidemiološku situaciju te popuštanje mjera vezanih uz koronavirus mnogi su iskoristili za putovanje. Izgleda da su se mnogi turisti odlučili za Hrvatsku.
Prema e-visitoru u Hrvatskoj je za vikend boravilo oko 180.000 osoba. Većinu od njih činili su strani državljani kojih je bilo 136.000. Najveći broj stranih gostiju bio je iz Njemačke, Austrije, Slovenije, Poljske i Češke.
Najviše gostiju ovaj vikend bilo je u Istri, koja je pogotovo omiljena među gostima iz Austrije. Odličnu popunjenost bilježi i Kvarner te Zadarska i Splitsko-dalmatinska županija.
Među turističkim odredištima najposjećeniji su Rovinj, Poreč i Umag, piše HRT.
Odlične rezultate bilježi i splitska zračna luka. Naime, tijekom vikenda u splitsku zračnu luku trebalo bi sletjeti 67 zrakoplova, a kroz nju bi trebalo proći oko 6.000 putnika.
- U Beču organizirano gledanje Vatrenih i Zmajeva uz ćevape
- Austrija: Stotine tisuća građana ipak dobivaju više novca od 2027.
- Austrija: Broj sirijske djece koja primaju doplatak porastao za 725 posto
- Austrija: Kod kamiondžije iz BiH otkrivena 44 teška prekršaja
- Austrija: Još jedna tvrtka propala, svi radnici ostaju bez posla


