U subotu navečer u Beču su izbili neredi nakon utakmice reprezentacija. Navijači su bacali petarde i uzvikivali pogrdne parole.
U sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrana je napeta utakmica između Albanije i Srbije (0:0). Iako se susret igrao u Tirani, incidenti su zabilježeni i u Beču. Na Ottakringer Straße, poznatoj kao „balkanska ulica“, atmosfera je prije utakmice bila vesela, uz prepuna lokalna okupljališta. No, nakon posljednjeg sučevog zvižduka situacija je eskalirala, piše austrijski dnevni list Heute.
Kao što prikazuje snimka objavljena na društvenim mrežama, više srpskih navijača okupilo se ispred jednog poznatog balkanskog lokala. Tom prilikom su bacane petarde u smjeru policije. Osim toga, skandirale su se uvredljive i poznate parole s mržnjom prema Albancima.
Policija pregledava snimke
Na upit portala „Heute“, bečka je policija priopćila da je oko 40 navijača Srbije bilo pod nadzorom službenika. Prije utakmice situacija je uglavnom bila mirna, no nakon susreta podnesene su prijave zbog narušavanja javnog reda i uznemiravanja bukom.
No, tu nije kraj – zbog govora mržnje prema Albancima, policija će narednih dana pregledati sve dostupne snimke. Očekuje se podnošenje dodatnih kaznenih prijava.

