Ministrica turizma Elisabeth Köstinger, zajedno s gradskim vijećnikom Karlom Mahrerom (oboje ÖVP), pozvala je na “Bečki razgovor o gastronomiji i turizmu” te je uputila kritike gradskoj vlasti radi strožih mjera nego u ostatku države.
“Bilo bi posebno korisno kada bi savezna metropola slijedila sve korake otvaranja”, izjavila je Köstinger. Ministrica je uputila kritike budući da u Beču nema turističkih zona. “Beč je nedjeljom najtiši grad u Europi”, rekla je Köstinger.
Köstinger je izjavila i kako su turisti u Beču u nepovoljnom položaju budući da se u hotel mogu prijaviti s 3G, ali ugostiteljski objekt mogu posjetiti isključivo uz posjedovanje 2G certifikata.
Ministrica je izjavila i kako turističkom sektoru treba pomoći i nakon ožujka 2022. te je napomenula da svakako treba pozdraviti odluku da se model skraćenog radnog vremena produži za dodatna dva mjeseca.

