Foto: Herbert Kickl / Facebook

Kickl otkriva planove: Ne idem u Korušku – želim biti kancelar Austrije

Herbert Kickl, šef austrijske Slobodarske stranke (FPÖ), jasno je odbacio špekulacije o mogućem političkom povratku u svoju matičnu pokrajinu Korušku. U razgovoru za “Heute”, poručio je:
“Moj cilj ostaje voditi saveznu vladu s jakim timom slobodnjaka kao kancelar.”

Dodao je kako i kao kancelar može puno učiniti za Korušku, ali da je njegov glavni cilj nacionalna vlast. Istovremeno, naglašava da FPÖ i u toj pokrajini želi postati najjača politička snaga.

Kickl, koji trenutno vodi u svim političkim anketama, tvrdi kako ljudi prepoznaju da stanje u zemlji ide na gore:
“Građani znaju da su potrebne temeljite promjene u ključnim područjima – energija, azil, prava neutralnost, neovisnost od EU-a, i fokus na vlastite građane. Samo FPÖ to nudi.”

Na pitanje žali li što ranije nije preuzeo kancelarsku poziciju, odgovara:
“Nije mi cilj biti kancelar pod svaku cijenu, nego provoditi volju naroda. Ako to nije moguće s ÖVP-om, tada kancelarska funkcija nema smisla.”

Osvrnuvši se na aktualnu koaliciju, dodaje:
“Ne vjerujem da će sadašnja vlada uspjeti preokrenuti negativne trendove u gospodarstvu, migraciji i cijenama. Za zemlju bi bilo najbolje da njihov mandat odmah završi.”

Na kraju poručuje:
“Ponovno sam spreman preuzeti odgovornost i dati sve od sebe kako bi Austrijanci i njihova djeca imali svijetlu budućnost. No za to FPÖ mora postati još jači.”

NE PROPUSTITE