Zbog pandemije koronavirusa, savezna vlada započela je kampanju “”Babyelefanten” (Dječji slonić) na koju je ukupno utrošeno 3,17 milijuna eura.
“Vlada je potrošila ukupno 3,17 milijuna eura na odnose s javnošću, oglašavanje i informiranje za kampanju Babyelefanten” , istaknuo je kancelar Sebastian Kurz (ÖVP) u odgovoru na parlamentarni upit NEOS-a.
Točnije, upit Henrike Brandstötter (NEOS) odnosio se na reklamu u kojoj je vlada, zajedno s Crvenim križem, pokušala upotrijebiti “Babyelefantena” kako bi motivirala ljude da se pridržavaju mjera za suzbijanje koronavirusa. Spot je osmišljen u sklopu kampanje “Pogledaj se, pogledaj me”, u kojem dijete prerušeno u slona pokušava držati ljude odvojeno i na distanci. Video je objavljen na YouTube kanalu Savezne vlade. Isti se mogao vidjeti u brojnim medijima.
Najveći dio novaca u kampanji otišao je na tiskane medije(1.328.607,83 eura), zatim audiovizualne medije / TV spotove (728.686,94 eura) i internetske medije / digitalne medije(700.788,47 eura). Prema vladi, svrha reklame bila je “podsjetiti ljude na mjere koje je poduzela savezna vlada (budite na distanci)”.
- Muškarac kupio “pogrešan” loto listić pa postao milijunaš
- Kaos na plaži u susjedstvu: Turistkinja ušla u muški dio kupališta, izbila žestoka svađa zbog odvajanja muškaraca i žena
- Drama na gradilištu u Beču: Radnik kolabirao na +35, spasio ga helikopter
- Sin u Austriji već 50 dana ne može pokopati majku: Umrla je na hodočašću u BiH, tijelo joj i dalje nije vraćeno kući
- Čak 388 milijuna Kršćana u svijetu izloženo progonu i diskriminaciji

