I dok se gotovo pola Europe bori s rastom broja novozaraženih, Hrvatska u posljednja dva tjedna bilježi sjajne rezultate na polju borbe protiv koronavirusa. To je danas na svom Twitteru potvrdio i hrvatski ministar zdravstva Vili Beroš koji je naglasio kako Hrvatska ima najveći dvotjedni pad novozaraženih u Europskoj uniji i zahvalio građanima što poštuju epidemiološke mjere.
“Hrvatska ima najveći dvotjedni pad novozaraženih u EU. Hvala svim građanima što poštuju epidemiološke mjere i pokazuju visoku razinu odgovornosti. Osobna odgovornost danas je i konkretna solidarnost s unesrećenima u potresu. Nastavimo biti najbolji u tome”, objavio je Beroš na svom twitter profilu.
On je na Twitteru objavio i tablicu koja prikazuje kretanje broja novozaraženih koronavirusom u Europskoj uniji koja je objavljena u izvješću Sveučilišta Johns Hopkins. U tablici je vidljivo kako je Hrvatska, jučer – 11. siječnja, bilježila najveći pad broja novozaraženih od 46,3 posto unazad dva tjedna u Europskoj uniji, a iza nje je Luksemburg s 44,8 posto.
Dobri su to signali za Hrvatsku koja ionako vodi veliku borbu s katastrofalnim posljedicama potresa.
- U Austriji će ponovno porasti mirovine, poznato i za koliko posto
- Užas u Austriji: Muškarac danima živio uz tijelo ubijene supruge
- Tragedija u Indoneziji: Bračni par iz Beča poginuo nakon urušavanja visećeg mosta
- Hrvatski „iscjelitelj“ Braco izazvao buru u Beču: Nastup na Wiener Festwochen podijelio javnost
- U što se to pretvorila Austrija? Svaki dan se u prosjeku dogodi šest napada na žene

