Jučer je otpravnica poslova u američkom veleposlanstvu u Zagrebu Victoria J. Taylor na svom Twitter profilu objavila dobre vijesti za sve Hrvate.
Victoria J. Taylor je napisala da je broj odbijenih turističkih viza pao ispod tri posto, te iznosi 2,69 posto. Između ostaloga navela je i da će Hrvati uskoro moći putovati u SAD bez viza.
“Službeno je. Konačna stopa odbijanja za hrvatske podnositelje zahtjeva za turističku/poslovnu vizu pala je prošle godine na 2,69%, što je važan korak naprijed u pridruživanju američkom programu za odbacivanje viza. Radujemo se što će Hrvati u bliskoj budućnosti putovati u Sjedinjene Države bez viza”, napisala je na Twitteru otpravnica poslova u američkom veleposlanstvu u Zagrebu Victoria J. Taylor.
Objavu američkog veleposlanstva na svom službenom Twitter profilu komentirao je i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović.
Točan termin ukidanja viza još uvijek ostaje nepoznanica, ali bi se on trebao dogoditi u narednih par mjeseci.
Od svih članica EU viza za SAD je osim Hrvatske potrebna i Rumunjskoj, Bugarskoj te Cipru.
- Teška prometna nesreća u Austriji: Šest osoba ozlijeđeno u frontalnom sudaru, više njih zadobilo teške ozljede
- Novo istraživanje: Više od polovice Austrijanaca nezadovoljno radom vladajuće koalicije
- Austrija produljuje granične kontrole za još tri mjeseca: Na snazi ostaju pojačane provjere prema četiri susjedne države
- Alarmantni podaci iz Austrije: Stanovanje poskupjelo i do 41 posto u deset godina, najteže podstanarima i samohranim roditeljima
- Većina građana u Austriji će štedit na ljetovanju, prosječni budžet pao na 1.200 eura



