Prošle godine smo bili primorani koristiti više svoje kamere na mobilnim uređajima i laptopima, telefonirati više putem raznih komunikacijskih platformi i generalno biti više online zbog pandemije koronavirusa.
Brojke Eurostata pokazuju kako je 60 posto građana Europske unije starosne dobi od 16 do 74 godine telefoniralo putem online platformi. Pretprošle godine je ta brojka bila na 52 posto, a prije deset godina samo 17 posto.
Najviše online telefonskih i video poziva obavljeno je na Cipru s 85 posto i Nizozemskoj s 83 posto, a najmanje se na ovaj način komuniciralo u Češkoj i Sloveniji s 52 posto. Hrvatska je s 57 posto ispod prosjeka, dok su građani Austrije razgovarali isto kao i prosječni građanin Europske unije.

Građani Europske unije su najviše slali i primali elektronsku poštu (74 posto), tražili informacije o proizvodima i uslužnim djelatnostima (69 posto) i koristili komunikacijske platforme poput WhatsAppa (68 posto).
Internet korisnici su i online koristili bankovne usluge (57%), slušali glazbu (56%), koristili društvene mreže (56%) i tražili zdravstvene informacije (55 posto).
- Zabrana marama u Austriji pred Ustavnim sudom: Pet djevojčica pokrenulo pravnu bitku
- Poskupljuju prometne kazne u Austriji: Idući put ćete dobro razmisliti kad brzo vozite
- Austrijanci vodili posao: Državljani BiH i Srbije radili na crno – policija ih pratila jako dugo
- Italija deportirala čovjeka koji je branio dječje brakove, poslan kući po brzom postupku
- Frizer iz Sirije opljačkan čak šest puta u Austriji: Opljačkali ga sunarodnjaci, ukrali i novac za Palestinu

