13.4 C
Beč
26. rujna 2022.
Sport

EP u vaterpolu: Hrvatska u prepunoj Spaladium Areni svladala Mađarsku i osvojila zlatnu medalju

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u odličnoj atmosferi u prepunoj Spaladium Areni svladala je reprezentaciju Mađarske 10:9 (3:3, 1:0, 4:4, 2:2). Reprezentaciji Hrvatske ovo je drugi naslov Europskog prvaka u vaterpolu.

Finale Europskog prvenstva u vaterpolu donijelo je jako uzbudljivu utakmicu u kojoj se vidjelo sve najljepše što ovaj sport može ponuditi u jednoj utakmici. Hrvatska je do vodstva došla preko Harkova, međutim Mađari se vraćaju i s dva uzastopna gola prelaze u vodstvo. Hrvatska tada ne pada nego veže dva gola i dolazi do 3:2. Mađari se vraćaju preko Molnara koji zabija za 3:3 što je i konačni rezultat prve četvrtine.

U drugoj četvrtini su se ‘probudila’ oba golmana te smo vidjeli samo jedan gol koji je zabio Harkov te tako Hrvatskoj donio prednost na poluvremenu.

Treća četvrtina je bila nešto najljepše što ovaj sport nudi. Naime u trećoj četvrtini smo vidjeli osam golova (po četiri sa svake strane).

U posljednje tri minute smo vidjeli čak četiri peterca. Za Hrvatsku je oba zabio Marinić-Kragić, dok su Mađari zabili jedan (Jansik),a drugi je promašio Manhercz koji je pogodio gredu.

Za najboljeg vratara Europskog prvenstva proglašen je Marko Bijač, dok je najbolji igrač prvenstva Szilard Jansik (Mađarska).

Treće mjesto osvojila je reprezentacija Španjolske koja je bila bolja od Italije 7-6 (3-1, 0-2, 3-1, 1-2).

HRVATSKA – MAĐARSKA 10:9

HRVATSKA: Bijač, Bašić, Burić, Bukić, Harkov, Vrlić, Fatović, Krapić, Lazić, Biljaka, Žuvela, Marinić Kragić, Popadić, Zović, Kržić

MAĐARSKA: Vogel, Zalanki, Angyal, Jansik, Konarik, Nemet, Manhercz, Levai, Nagy, Molnar, Burian, Fekete. V. Vigvari, Agh, Vadovics