Njemački automobilski div Volkswagen objavio je da će u Europi izgraditi šest tvornica baterijskih ćelija do 2030. godine kako bi osigurao uvjete za masovnu proizvodnju električnih vozila. Prema najavama iz automobilskog diva VW će graditi postrojenje sam, ali i u suradnji s drugim tvrtkama. Zacrtano je da se stvori proizvodni kapacitet od 240 gigavat sati godišnje.
VW do 2030. godine želi razviti novu, standardiziranu baterijsku ćeliju i tako poduprijeti zacrtano smanjenje troškova kroz pojačanu proizvodnju ćelija u vlastitim pogonima. VW novim investicijama želi osigurati dugoročnu i čelnu poziciju u utrci za najbolju bateriju.
“E-mobilnost je postala osnovni dio našeg poslovanja. Sada sustavno integriramo dodatne etape u naš lanac vrijednosti”, izjavio je izvršni direktor VW-a Herbert Diess na skupu koji je organizirao VW.
Do kraja ovog desetljeća, trećina ukupne prodaje novih automobila na svijetu otpadat će na električna vozila, pokazuje posljednje istraživanje konzultantske kompanije Deloitte.
- Radnici u Austriji zarađuju gotovo 19.000 eura više od prosjeka EU-a
- Austrija: Spar povlači popularno voće
- Austrija među najskupljima u EU, čak je i Njemačka povoljnija
- Austrija: Islamska zajednica opet odbacuje zabranu marama u školama
- Austrija: Sve manje kandidata prolazi integracijske ispite iz njemačkog, iz BiH najuspješniji


