Austrija se trenutno nalazi u fazi između postupnog otvaranja određenih dijelova javnog života i onoga što bi trebalo uslijediti nakon 19. svibnja. U međuvremenu, kampanja cijepljenja dobro napreduje, a stanje na jedinicama intenzivne njege polako se popravlja. Prema prognozama stručnjaka, Austrija bi uskoro, a po prvi put u osam tjedana, mogla imati manje od 400 pacijenata na intenzivnoj njezi.
Stručnjaci predviđaju i pad ili stagnaciju broja novozaraženih, a brojka novozaraženih bi se u idućem tjednu mogla kretati na nekih 1500 slučajeva u dnevnom prosjeku na sedam dana. To daje nadu da situacija uistinu ide na bolje, a vrijedi istaknuti i da su ovaj tjedan u nekim saveznim državama (Beč i Donja Austrija) ponovno ublažene određene mjere (otvorene trgovine i uslužne djelatnosti).
Ono što je najvažnije u ovom trenutku je jasan pad opterećenja na intenzivnoj njezi što su svakako dobre vijesti. U svim austrijskim pokrajinama opterećenost kreveta intenzivne njega pala je ispod 33 posto (što je granica koja predstavlja rizik za sustav).
Reprodukcijski broj u Austriji pao je ispod 1, a trenutno iznosi 0,94. U padu je i sedmodnevna incidencija, a ona trenutno iznosi 134,9.
- Italija deportirala čovjeka koji je branio dječje brakove, poslan kući po brzom postupku
- Frizer iz Sirije opljačkan čak šest puta u Austriji: Opljačkali ga sunarodnjaci, ukrali i novac za Palestinu
- Kod Hrvatske snimljene druge najveće životinje na svijetu
- Što znači austrijska odluka o produženju kontrola granica
- SAD i Iran na pragu mira, okončavaju se sve vojne operacije


