Beč
2. prosinca 2022.
Sport

Dinamo i Hajduk remizirali na Poljudu

Hajduk i Dinamo odigrali su 1:1 na Poljudu u utakmici 14. kola SuperSport HNL-a. Marko Livaja doveo je Hajduk u vodstvo u 27. minuti, što je bio jedini gol u prvom poluvremenu. U drugom je Bruno Petković izborio penal pa izjednačio pogodivši s bijele točke u 72. minuti.

Hajduk je imao veći posjed u prvih dvadesetak minuta, no osim ne tako opasnih pokušaja Marka Livaja i Stipe Biuka s jedne strane odnosno Mislava Oršića s druge, nije bilo većih prilika do 27. minute. Tada je Filip Krovinović izveo korner s desne strane.

Na prvoj stativi pronašao je Darija Melnjaka, koji je klizeći loptu prebacio na drugu stativu. Nitko nije pratio Livaju pa mu nije bilo teško spremiti loptu u nebranjenu mrežu za vodstvo splitskog sastava. Bio je to osmi gol kapetana Hajduka ove sezone.

Glavni sudac Igor Pajač u 63. minuti nakratko je zaustavio utakmice jer je na travnjaku bio gusti dim od bakljade, zbog kojeg se nije moglo igrati. Šest minuta kasnije, Martin Baturina uzeo je loptu Josipu Elezu i ubacio na peterac. Bruno Petković bio je u duelu s Chidozieom Awaziemom.

Petković je pao i tražio penal. Pajač isprva ništa nije sudio, već je snimku provjeravala VAR soba. No, kako odluka nije donesena, Pajač je sam otišao provjeriti situaciju pa se vratio na teren i pokazao na bijelu točku. Petković je bio miran i u 72. minuti zabio je za 1:1.

Pomoćni trener Hajduka Goran Karoglan je prije izvođenja kaznenog udarca dobio crveni karton. Do kraja više nije bilo golova, što znači da Dinamo nakon 13 utakmica ima 35 bodova, a Hajduk osam manje.