Od danas se ljudi koji nisu cijepljeni mogu ponovno slobodno kretati bez straha od kazne. U praksi su učinci neznatni, budući da se 2G nastavlja primjenjivati u velikom dijelu javnog života.
Zabranjeni su posjeti događanjima, barovima ili trgovinama koje u svojoj ponudi ne nude namirnice za svakodnevni život onima koji nisu cijepljeni.
Ono što ljudi sada ponovno smiju raditi bez cijepljenja jest vježbati na otvorenom i posjećivati prijatelje bez opravdanog razloga. Do sada su pogođeni smjeli izlaziti iz kuće samo u određene svrhe, primjerice kada su išli na posao, kupovali namirnice ili lijekove, bavili se sportom ili išli u šetnju.

