U posljednje je vrijeme broj zaraženih koronavirusom u Austriji porastao, ali je situacija u bolnicama izuzetno stabilna o čemu mediji baš i ne izvještavaju, a upravo bi opterećenost zdravstvenog sustava, ponajprije bolničkih kreveta na intenzivnoj njezi trebao po mišljenjima nekih stručnjaka biti temeljni postulat, posebice kada se donose nove i oštrije mjere.
Dakle, kao što piše Heute, kilometrima smo daleko od opterećenosti intenzivne njege jer u pet austrijskih saveznih pokrajina uopće nema pacijenata. Zauzeto je tek 26 od 828 kreveta!
U cijeloj Austriji pacijenti trenutno koriste 26 kreveta za intenzivnu njegu rezerviranih isključivo za Covid-19 pacijente. To je za pet manje nego jučer. Oni su raspoređeni među devet pokrajina kako slijedi:
Gradišće: 0
Koruška: 0
Donja Austrija: 4
Gornja Austrija: 2
Salzburg: 0
Štajerska: 2
Tirol: 0
Vorarlberg: 0
Beč: 18
Broj hospitaliziranih također je konstantan; 76 i ne predstavlja baš nikakvu ugrozu po zdravstveni sustav.
Rekli bi stari Latini: Sapienti sat!
- U Austriji vozio 200 km/h pa ostao i bez auta i bez vozačke
- Organizacija Hamas navodno planirala napad u Europi, uhićeno troje osumnjičenih
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji


