Posljednjih dana prosvjedi u centru Beča su sve češći. Nakon prosvjeda protiv trenutnih korona mjera, na redu je bio mirni prosvjed učenika i njihovih roditelja protiv posljednjih deportacija tri učenice rođene u Austriji.
Prema riječima policije, oko 400 prosvjednika okupilo se u centru grada. Prosvjed je prošao mirno, svi su se držali mjera distance i obavezne zaštitne maske.
Podsjećamo, posljednjih dana je slučaj deportacije tri učenice rođene u Austriji izazvao žestoke reakcije učenika i roditelja, ali i konflikt unutar tirkizno-zelene koalicije. Odvjetnik jedne od deportiranih obitelji je za „Kleine Zeitung“ izjavio kako je moguće da učenica dobije školsku vizu kako bi nastavila školovanje u Beču, a boravila bi kod jedne obitelji.
U centru grada je u subotu bilo parkirano više desetina policijskih automobila i nekoliko stotina policijskih službenika radilo je na održavanju sigurnosti u gradu. Pune ruke posla ih očekuju i u nedjelju, jer je planirano nekoliko prosvjeda protivnika mjera u suzbijanju širenja koronavirusa. Ukupno je prijavljeno sedam prosvjeda u nedjelju, a među njima i jedan s oko dvije tisuće automobila i bicikala pod nazivom „Pravo za demonstraciju – osnovno pravo – sloboda okupljanja“. U 15 sati se očekuje prosvjed „Za reformu demokracije“, a u 14 sati bi trebao biti održan i „karnevalski korona prosvjed“ koji policiji službeno nije prijavljen.
- U Beču organizirano gledanje Vatrenih i Zmajeva uz ćevape
- Austrija: Stotine tisuća građana ipak dobivaju više novca od 2027.
- Austrija: Broj sirijske djece koja primaju doplatak porastao za 725 posto
- Austrija: Kod kamiondžije iz BiH otkrivena 44 teška prekršaja
- Austrija: Još jedna tvrtka propala, svi radnici ostaju bez posla


