Sve veći broj novih zaraza koronavirusom tijekom posljednjih nekoliko dana utjecao je na korona semafor. Zbog velikog broja zaraženih, pogotovo Delta sojem, Beč je ponovno obojen žutom bojom.
Prema pisanju dnevnog lista “Heute” povjerenstvo za korona semafor odlučilo se na takav korak radi rasta incidencije u Beču. Vrijednost sedmodnevne incidencije u Beču trenutačno iznosi 27,1 dok je još prošlog tjedna ona iznosila 14,7. To znači da se ta vrijednost u samo tjedan dana gotovo udvostručila.
Tirol, Vorarlberg, Salzburg, Koruška, Gornja Austrija i Štajerska, koje su prije na korona semaforu bile zelene boje sada su prebačene u žuto-zelenu. Donja Austrija i Gradišće, koji su bili žuto-zeleni i dalje ostaju u toj boji.
- Teška prometna nesreća u Austriji: Šest osoba ozlijeđeno u frontalnom sudaru, više njih zadobilo teške ozljede
- Novo istraživanje: Više od polovice Austrijanaca nezadovoljno radom vladajuće koalicije
- Austrija produljuje granične kontrole za još tri mjeseca: Na snazi ostaju pojačane provjere prema četiri susjedne države
- Alarmantni podaci iz Austrije: Stanovanje poskupjelo i do 41 posto u deset godina, najteže podstanarima i samohranim roditeljima
- Većina građana u Austriji će štedit na ljetovanju, prosječni budžet pao na 1.200 eura

