Foto: AKH / Marcus Spiske - unsplash.com / ilustracija

Austrija: Zdravstveni radnici najavili proteste

Zdravstveni radnici planiraju u četvrtak prosvjede ispred bolnica i zdravstvenih ustanova. Na prosvjede poziva Zdravstvena ofenziva, udruga Radničkih i liječničkih komora te sindikata u sektoru zdravstva i dugotrajne skrbi. Za cilj prosvjeda postavljene su mjere koje bi pomogle u olakšavanju rada zaposlenika u zdravstvu, skrbi i socijalnoj struci.

Zdravstvena ofenziva u četvrtak će pokrenuti i saborsku građansku inicijativu pod nazivom „Pažnja zdravlje! 5 poslije 12 je!”. Pozivaju na bolje radne uvjete i pravednu plaću za sve zaposlenike koji rade u sektoru zdravstva i dugotrajne skrbi.

Prosvjede akcije će se odvijati ispred bolnica i zdravstvenih ustanova diljem Austrije, a najveći ispred AKH u Beču. Ovo je drugi takav protest ove vrste.

“U sadašnjim okolnostima više ne može jamčiti odgovarajuća zdravstvena skrb stanovništvu”, ističu u najavi prosvjeda.

NE PROPUSTITE