Danas je ministar zdravstva Johannes Rauch predstavio nove mjere koje će u Austriji vrijediti od Velike subote, 16. travnja. Te mjere će biti na snazi do 8. srpnja.
Ministar je izvijestio javnost da, osim ublažavanja zahtjeva za nošenjem maske, kao i ukidanja 3G pravila za noćnu gastronomiju, će se produžiti i valjanost zelene putovnice.
Tako će od subote zelena putovnica svim osobama koje su cijepljene protiv koronavirusa tri puta vrijediti godinu dana, umjesto dosadašnjih 270 dana.
No, osobama koje su primile dvije doze cjepiva, kao i oporavljenim osobama zelena putovnica i dalje vrijedi samo 180 dana.


