U ožujku su ponovno poskupjele cijene energenata u Austriji. Poskupljenje se najviše osjetilo kod energenata koji se koriste u kućanstvima, a stručnjaci uzroke tome vide u rastu cijena nafte, ali i ostalih goriva. U usporedbi s veljačom, cijene energenata porasle su za oko 2,5 posto.
Najviše je pokupio benzin, koji u odnosu na isto vrijeme prošle godine košta za oko sedam posto više. Cijene dizela u odnosu na isto razdoblje prošle godine koštaju za oko 6,1 posto više. No, u odnosu na prošli mjesec, cijene su porasle za oko 4,9, odnosno 4,4 posto.
U prošloj godini zabilježen je i porast cijena električne energije, ona je u odnosu na isto razdoblje prošle godine poskupjela za čak 5,6 posto.
Cijene nafte porasle su u utorak na međunarodnim tržištima na 66 USD, potaknute naznakama da će vodeći proizvođači nastaviti da povećavaju opskrbu. Isto tako, postoje najave da širenje koronavirusa ne bi trebalo na duže vrijeme da zakoči potražnju u Indiji.
- U mirnom austrijskom gradiću sukobila se skupina mladića: Sve je završilo ubodima nožem
- Pljačka banke u Korneuburgu: Maskirani napadač u bijegu, policija pokrenula veliku potragu
- U Beču organizirano gledanje Vatrenih i Zmajeva uz ćevape
- Austrija: Stotine tisuća građana ipak dobivaju više novca od 2027.
- Austrija: Broj sirijske djece koja primaju doplatak porastao za 725 posto


