Nakon digitalne vozačke dozvole, Austrija planira uskoro uvesti i digitalnu školsku iskaznicu. Pilot-operacija započela je u petak na 130 školskih lokacija. Digitalna studentska iskaznica bit će uvedena diljem Austrije od 2024.
Učenici mogu koristiti edu.digicard putem aplikacije na svom pametnom telefonu. Ona neće služiti samo kao ID, nego bi se s njom trebalo moći i posuđivati knjige iz školske knjižnice, a razmišlja se i o suradnji s prometnim udrugama, prenosi APA.
Do lipnja 2023. u pilot projektu može sudjelovati do 130 pilot škola s oko 65.000 učenika.
“Poduzeli smo daljnji korak u premještanju svih osobnih iskaznica iz novčanika u pametne telefone”, objasnio je državni tajnik za digitalizaciju Florian Tursky (ÖVP).
Ministar obrazovanja Martin Polaschek nazvao je digitalnu učeničku iskaznicu “sljedećom prekretnicom u digitalizaciji našeg školskog sustava”.


