Foto: BMI - Bundesministerium für Inneres / Facebook / Ilustracija

Austrija: 16 migranata iskočilo iz kamiona, mislili da su u Italiji

Veća policijska operacija odigrala se u petak u blizini Berglanda (okrug Melk). Službenici policijskog patrolnog automobila primijetili su skupinu ljudi pored B25 malo prije 1 ujutro u petak.

Policija je s jakim kontingentom snaga došla na lice mjesta te skupila migrante te ih odvela sa sobom. Nitko od njih nije imao dokumente, a samo dvoje ljudi pričalo je engleski.
Tvrdili su da zapravo žele putovati u Italiju.

16 migranata konačno je odvedeno u pritvorske centre u St. Pöltenu i Schwechatu. U daljnjem ispitivanju jedna je osoba izjavila da je izašla iz kamiona na autocesti te da vjeruje da se nalazi u Italiji. Policija pretpostavlja da su ljudi u Kemmelbachu ili Ybbsu napustili kamion.

Policija istražuje informacije o krijumčaru i ostalim stvarima veznim za migrante.

NE PROPUSTITE