Jedan Bečanin želi izaći u javnost sa svojom nevjerojatnom pričom. Geralda K. (59) već četiri godine nevjerojatnom upornošću progoni 57-godišnja udovica. “Uništila mi je život”, kaže muškarac, koji je na izmaku snaga.
Budući da dotična gospođa nije bježala od zločina, već je bila osuđena na pet mjeseci zatvora (izvijestio je “Heute”). Žena je imala različite načine kako je “gnjavila” nesretnog čovjeka. Naručivala mu je pizzu, pozivala spasilačku službu na njegovu adresu. Gotovo svaki dan satima je čekala na klupi u parku ispred njegove adrese, unatoč tome što su joj davali smjernice da to ne smije činiti.
Čim se ponovno našla na slobodi, žena je ponovno počela proganjati muškarca koji ju je podsjetio na preminulog muža. Jednom je čak i nazvala AMS kako bi dobila njegovu novu adresu. Budući da Gerald K. smatra da mu ni policija ni pravosuđe više ne mogu pomoći, obratio se “Am Schauplatzgerichtu”, a njegovu priču možete večeras pogledati na ORF-u.

