Nakon guvernera Koruške Petera Kaisera (SPÖ) te guvernera Salzburga Wilfrieda Haslauera (ÖVP) oglasio se i guverner Gradišća Hans Peter Doskozil (SPÖ) koji je također kao i njegova dvojica kolega kritizirao Zakon o obveznom cijepljenju. Doskozil smatra da je savezna vlada ušla u slijepu ulicu.
Puno kritika na provedbu obveznog cijepljenja dolazi i iz Gradišća. Savezna vlada je ušla u slijepu ulicu sa Zakonom o obveznom cijepljenju te djeluje potpuno nasumično u njegovoj provedbi, citira državnog čelnika ORF-Burgenland.
Najbolji dokaz za to je postupanje s izuzećem od cijepljenja, kaže Doskozil. Savezne države su u više navrata zahtijevale da se ovo pitanje uredi na nacionalnoj razini. Međutim, sada se ispostavilo da se internetska platforma za cijelu državu ne može dovršiti prije kraja travnja. Umjesto toga, savezna vlada ponovno prebacuje odgovornost na savezne države.
Obveza cijepljenja mora se obustaviti kada ona više nije potrebna kako bi se spriječilo preopterećenje medicinske skrbi, rekao je guverner Salzburga Wilfried Haslauer. Guverner koruške Peter Kaiser također se nedavno izjasnio za ukidanje obveznog cijepljenja. Procjena uvjeta cijepljenja predviđena je zakonom.
Gradišće će obraditi izuzeća od obveze cijepljenja protiv korone putem online platforme koja je trenutno u razvoju. To bi trebalo omogućiti učitavanje odgovarajućih nalaza i potvrda. Dokumente bi potom trebao provjeriti epidemiolog. Osobna procjena za sada nije planirana, izjavili su u srijedu iz koordinacijskog stožera Gradišća.


